Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Centrum logistyczne nie powstanie, ale… praca będzie

Autor: w dniu 2023-01-02

Hala Hillwood znajdująca się w Piekarach Śląskich miała być centrum logistycznym, ale… nie będzie. Plany uległy zmianom. Jedno pozostaje niezmienne – w tym miejscu pracę znajdzie nawet 2000 osób.

Model biznesowy, który zakładał powstanie centrum logistycznego zdeaktualizował się. Nie oznacza to jednak, że hala Hillwood będzie stała nieużyteczna, bo na miejscu zapoczątkowano pierwsze działania mające na celu dostosowanie obiektu do nowych zadań.

Centrum logistyczne nie powstanie. Co w zamian?

Przebudowa ma się zakończyć w przyszłym roku. Maszyny pojawią się już, jak informuje wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański, w najbliższych tygodniach. Dodaje też, że w opisywanym miejscu będą produkowane opakowania ekologiczne.

-Cieszę się, że inwestycje w strefę gospodarczą i szeroko rozumiany biznes przynoszą efekty. Staramy się pomagać w realizacji planów inwestycyjnych i chyba udaje nam się to naprawdę dobrze. Na efekty takich działań trzeba czasami długo czekać, ale później można się cieszyć z sukcesu – odnosi się do sprawy wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Nie wyklucza równocześnie innych inwestycji w centra logistyczne. Informuje też, że trwają rozmowy z inwestorami.

Fot. materiały prasowe Hillwood