Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Chciał ratować kotka”. Trafił do aresztu

Autor: w dniu 2023-09-07

Mieszkańcy jednej z gliwickich ulic usłyszeli hałas. Postanowili sprawdzić, co się dzieje i złapali mężczyznę, który opowiedział historię o kotku. 

Wczoraj po godz. 22.00 mieszkańcy ul. Wrzosowej w Łabędach usłyszeli hałas. Zareagowali natychmiast. Poszli sprawdzić, co się dzieje w rejonie okienka prowadzącego do jednej z piwnic i… spostrzegli uciekającego mężczyznę. Po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera, a na miejsce wezwano policjantów.

Chciał ratować kotka? Niekoniecznie

Zatrzymany okazał się, jak opisuje to oficer prasowy gliwickiej policji, osobą empatyczną, a przynajmniej tak starał się przedstawiać. Przekonywał, że wyłamał zawiasy w okienku i wszedł do piwnicy, aby… ratować kotka, którego miauczenie usłyszał. Hm… Kiepska opowieść, jej nieprawdziwość była na jaw bardzo szybko.

Okazało się, że wystarczyło tylko odwiedzić piwnicę, by przekonać się, że tłumaczenia 37-latka nie mają nic wspólnego z prawdą. Elektronarzędzia były ściągnięte z półek i przygotowane do wyniesienia. Czujni lokatorzy budynku, dwaj mężczyźni i kobieta, przeszkodzili włamywaczowi w realizacji planów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Śledczy sprawdzą, czy ma na sumieniu inne, podobne czyny.