Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciałbyś zostać kosmicznym kowbojem? Śląskie Dni Fantastyki są dla ciebie

Autor: w dniu 2024-04-05

III LO w Chorzowie zmieni się w pokład kosmicznej stacji pełnej fantastycznych przygód. W drugi kwietniowy weekend startują Śląskie Dni Fantastyki 2024.

Jest to konwent promujący szeroko pojętą fantastykę, który co roku zrzesza setki fantastów, RPG-owców, Tolkienistów oraz ludzi zafascynowanych tą społecznością.

Śląskie Dni Fantastyki zorganizowane zostaną już po raz piąty. Tegoroczna edycja odbędzie się 13-14 kwietnia na terenie 3 Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, przy ulicy Farnej 7.

W trakcie wydarzenia na uczestników czekać będą prelekcje, warsztaty, sesje RPG, wystawcy oraz wyjątkowa gra konwencyjna. W tym roku uczestnicy podejmą się zadań wymagających skupienia oraz spostrzegawczości, w celu udowodnienia swojej wartości Komandorowi IXPerowi, zarządcy stacji,  na której niegdyś odbywały się badania. Finalnie mają zostać członkami załogi zarządzanej przez samego Komandora.

Nie jesteś pewien, czy lubisz fantastykę, albo nie wiesz, co ci się najbardziej w niej podoba? Na ŚDF-ach możesz spróbować wszystkiego! Sesje RPG, literatura, nauka, manga i anime, może nawet gry bitewne? U nas znajdziesz wszystko, co tylko sobie wymarzysz, a to wszystko w rytm konwencji danej edycji. Chciałbyś zostać kosmicznym kowbojem? A może zawsze chciałeś wytrenować smoka? U nas nic nie jest niemożliwe. Przyjdź i przekonaj się sam – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

 

 

Organizatorem Śląskich Dni Fantastyki jest Śląski Klub Fantastyki – jedna z najstarszych organizacji zrzeszających fantastów wszelkiej maści.  Klub został założony w 1981 roku, gdy grupa Larpowców zapragnęła stworzyć komfortową przestrzeń do spotkań. Z samego początku ŚKF przyciągał głównie graczy gier fabularnych, jednak szybko się rozrastał i zaczęły w nim powstawać sekcje tematyczne. Wraz z ilością członków rosła również popularność klubu, co przyczyniło się do ochrzczenia ŚKF-u ważnym ośrodkiem dla fandomu. Na przestrzeni lat klub wypracował sobie ugruntowaną pozycję w fandomie.

Śląski Klub Fantastyki mieści się w Katowicach, przy ul. Alfonsa Górnika 5.

Strona ŚKF: https://www.skf.org.pl

Strona konwentu: https://www.sdf.org.pl

Bilety na wydarzenie: https://www.sdf.org.pl/akredytacja/

Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.