Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chorzów: Bracia napadli i pobili

Autor: w dniu 2023-08-09

Szybka reakcja policjantów chorzowskiej drogówki pozwoliła zatrzymać dwóch sprawców rozboju i pobicia. Bracia w wieku 26 i 20 lat usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

Do tego zdarzenia doszło w miniony weekend.

Patrol drogówki został skierowany na ulicę Lompy, gdzie według zgłoszenia miało dojść do bójki kilku osób. Policjanci błyskawicznie przyjechali na miejsce interwencji. Zauważyli trójkę mężczyzn. Jeden z nich atakował pozostałych metalową rurką. Natychmiast obezwładnili agresora. Poszkodowani wskazali, że niedaleko znajduje się drugi z oprawców, który chwilę wcześniej uciekł. Po krótkim pościgu również i on został zatrzymany. Policjanci ustalili, że początek zajścia miał miejsce na ulicy Sienkiewicza. Młodzi mężczyźni zaczepili 52-latka, a po chwili, bijąc go i kopiąc, ukradli jego saszetkę. Pokrzywdzony zawołał będącego w pobliżu kolegę i oboje ruszyli za agresorami. W trakcie próby odzyskania swoich rzeczy, zostali zaatakowani metalową rurką – czytamy na stronie internetowej chorzowskiej policji.

Bracia w wieku 26 i 20 lat usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Dodatkowo starszy z nich był poszukiwany do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności. Policja i prokuratura wystąpiły z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku. Najbliższe miesiące mężczyźni spędzą w więzieniu, grozi im do 12 lat więzienia.

Foto i źródło: KMP Chorzów