Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cmentarz w Kozakowicach zdewastowany. Policja szuka sprawców

Autor: w dniu 2023-01-02

Zniszczone okna kościoła i cmentarne nagrobki. Sprawą zajmuje się policja, która poszukuje sprawców.

Policja z Cieszyna szuka wandali, którzy w sylwestrową noc zdewastowali nagrobki na cmentarzu luterańskim w Kozakowicach pod Goleszowem.

Cmentarz w Kozakowicach zdewastowany

Zniszczenia powstałe na cmentarzu – przewrócone płyty nagrobne i potłuczone donice to jedno, ale sprawcy wybili też okna w tamtejszej kaplicy. W Kozakowicach mieści się filiał parafii luterańskiej w Goleszowie.

"Rozpoczęliśmy dziś Nowy Rok 2023. Niestety, doświadczyliśmy już pierwszych smutnych wyzwań – nieznany sprawca/sprawcy zniszczył/li okna kościoła w Kozakowicach oraz zdewastował/li kilka nagrobków na cmentarzu.
Służby dokonały właściwych czynności celem wyjaśnienia tej sprawy.
Pozostaje nam modlić się o tych, którzy z niezrozumiałych powodów dokonali zniszczeń oraz ufać, że nasz dobry Bóg, który widzi (w myśl hasła roku 2023 z 1 Mż 16,13), ma nas w swojej opiece, a także poruszy serca do upamiętnia i skruchy." – czytamy w wydanym przez parafię komunikacie.

Policjanci zabezpieczyli ślady, ustalają, kto posunął się do tego czynu. Do podobnego zdarzenia doszło w maju na terenie Piekar Śląskich. Sprawcy pozostają dotąd nieuchwytni.