Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Co dalej z Górnikiem Zabrze? Zgłosiły się trzy podmioty

Autor: w dniu 2024-01-26

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała dziś w mediach społecznościowych o tym, że trzy podmioty zgłosiły się w związku ze zmianami zachodzącymi w Górniku Zabrze.

Trzy podmioty – z Zabrza, Katowic i Niemiec – zgłosiły się, jak informuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza – do dalszego etapu postępowania związanego ze zmianami właścicielskimi w Górnik Zabrze S.A. Złożyły wymagane dokumenty i wpłaciły wadium.

Jakie kroki będą podejmowane teraz w związku z takim obrotem sprawy? Powołana komisja będzie decydować, z którymi podmiotami będzie prowadzić dalsze negocjacje. Prezydent Zabrza poinformowała, że będzie na bieżąco informować o dalszych działaniach. Do zagadnienia odnosiła się jeszcze wczoraj.

-Myślę, ze dopiero po 15.00 będziemy mieć obraz rzeczywistości, czy wpłacił ktoś, kto wpłacił, a później ciężka praca przed nami. To trudne przedsięwzięcie. Niewielu jest ludzi, którzy potrafią sobie z takimi procesami poradzić. Wierzę, że jeśli będzie dobra oferta, podejmiemy próbę współpracy z kolejnym przedsiębiorcą, który pomyśli o rozwoju Górnika – mówiła wczoraj prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Tymczasem drużyna "Trójkolorowych", przypomina Mańka-Szulik w mediach społecznościowych, przygotowuje się w Turcji do nowego sezonu, a dział sportowy pracuje nad wzmocnieniami. Klub podejmuje także działania w zakresie procesu licencyjnego, który jest bezpieczny. Wszystkie zobowiązania licencyjne są konsekwentnie regulowane zgodnie z podręcznikiem licencyjnym.