Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Czad ulatniał się w łazience. Nie żyje jedna osoba

Autor: w dniu 2024-01-16

Tlenek węgla, nazywany czadem, znów okazał się śmiertelnie niebezpieczny. Wskutek ulatniania się tego bezwonnego gazu zmarł młody mężczyzna.

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu interweniowali w poniedziałek, 15 stycznia, około 16.40 na ulicy Anieli Urbanowicz w Sosnowcu. Gdy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu byli już ratownicy medyczni i policjanci, a lokal był wietrzony. Niestety wskutek zdarzenia zmarł młody mężczyzna.

Użyto specjalistycznego miernika, który posłużył do zmierzenia poziomu tlenku węgla w łazience, gdzie znajdował się gazowy ogrzewacz wody. Właśnie tam dokonano pomiarów, które wykazały wówczas 50 ppm.

Służby apelują, że zimą tlenek węgla jest śmiertelnie niebezpieczny, zatem warto powziąć wszystkie działania, by uniknąć niebezpieczeństwa, zresztą groźnych sytuacji nie brakuje. W niedzielę późnym popołudniem doszło do niebezpiecznego zdarzenia wywołanego prawdopodobnie niesprawną kuchenką gazową. Policjanci zostali wezwani do mieszkania na ulicy Łowieckiej w Rudzie Śląskiej, gdzie 55-letnia kobieta  i jej 1,5-roczna wnuczka zatruły się czadem. Obie poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.