Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Częstochowa: Zamiast piekarni nielegalne automaty

Autor: w dniu 2023-11-27

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ujawnili w Częstochowie dwa punkty z nielegalnym hazardem. Lokale, w których trwał proceder znajdowały się w kamienicy.

Jeden z nielegalnych punktów działał pod szyldem "Piekarnia". Szyby obu lokali dodatkowo oklejone były czarną folią. Na elewacji znajdowały się kamery skierowane na drzwi wejściowe do pomieszczeń.

W wyniku skoordynowanych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 8 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz ponad 6 tysięcy złotych w gotówce. Zabezpieczone środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczono na wygrane. Trzy osoby usłyszały zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych – mówi Anna Hanke – Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Służby przypominają, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3. Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Foto i źródło: KAS Katowice