Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, w szpitalu. To skutek ulatniającego się czadu

Autor: w dniu 2023-12-14

Coraz częściej słyszy się ostatnio o incydentach związanych z ulatniającym się tlenkiem węgla. Takie zdarzenie odnotowano wczoraj wieczorem w Knurowie, gdzie interweniowano w mieszkaniu zamieszkanym przez czteroosobową rodzinę.

Strażacy przyjęli zgłoszenie w środę, 13 grudnia o 23.14. Interwencję podjęto w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Mieszka I w Knurowie. W lokalu przebywały cztery osoby – dwoje dorosłych i dwoje dzieci.

W łazience odnaleziono nieprzytomną kobietę. Ta na szczęście odzyskała przytomność, jednak wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitala celem dalszych badań.

Prawdopodobnym źródłem ulatniającego się, śmiertelnie groźnego gazu był, jak poinformował nas kpt. Damian Dudek – oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach, piecyk gazowy znajdujący się w łazience.

W dniach od 1 października 2023 do 14 grudnia 2023 roku Państwowa Straż Pożarna w woj. śląskim odnotowała: 202 zdarzenia związane z emisją tlenku węgla w budynkach mieszkalnych (w 95 przypadkach w mieszkaniach zadziałał czujnik tlenku węgla), w których poszkodowane zostały 84 osoby. 2 osoby poniosły śmierć. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Katowicach i Jastrzębiu-Zdroju, powiatach bielskim i częstochowskim.

190 pożarów odnotowano w budynkach mieszkalnych, związanych z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych lub ich wadami, w których poszkodowanych zostało 7 osób. Najwięcej pożarów odnotowano w pow. żywieckim, cieszyńskim i częstochowskim.