Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dawid Kubacki wycofuje się z Pucharu Świata. Z powodu choroby żony

Autor: w dniu 2023-03-20

Dawid Kubacki podjął decyzję o wycofaniu się z rywalizacji w ramach Pucharu Świata. Jego nagła decyzja jest podyktowana, jak poinformował, stanem zdrowia żony Marty.

Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wycofał się z rywalizacji w ramach Raw Air. Nie wystąpił w Vikersund. Polski Związek Narciarski informował wówczas, że przyczyną decyzji są sprawy osobiście. Sam skoczek postanowił podzielić się z fanami szczegółami swojej rezygnacji.

Dawid Kubacki zrezygnował z powodu stanu zdrowia żony

Polski skoczek postanowił podzielić się tym, co doprowadziło do jego decyzji, w mediach społecznościowych. Wiadomość zamieścił na Instagramie:

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia😔 Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – czytamy w najnowszym wpisie.

Do końca zmagań w ramach Pucharu Świata zostały konkursy w Lahti (Finlandia) i Planicy (Słowenia). Na tę chwilę nie wiadomo, który polski skoczek zastąpi Kubackiego.

Skoczkowie wspierają polskiego zawodnika

Skoczkowie narciarscy solidaryzują się z polskim kolegom i życzą jego ukochanej powrotu do zdrowia. Stefan Kraft, Karl Geiger czy Halvor Egner Granerud zamieścili pod postem wyrazy wsparcia w trudnych chwilach.

Pani Marcie życzymy, dołączając się do płynących zewsząd wyrazów wsparcia, powrotu do zdrowia