Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dni Kalet już za miesiąc! Kasia Kowalska, Zakopower i Orkiestra Na Dużym Rowerze – to gwiazdy XXIII Święta Miasta

Autor: w dniu 2023-04-25

Dni Kalet już za miesiąc! Kasia Kowalska, Zakopower i Orkiestra Na Dużym Rowerze – to gwiazdy XXIII Święta Miasta. Wszytko rozpocznie się 26 maja i potrwa trzy dni.

Areną wydarzenia będzie stadion Klubu Sportowego Unia Kalety. Program jest dopięty na przysłowiowy ostatni guzik.

– W piątek ma być tanecznie i rockendrolowo, w sobotę folkowo, a w niedzielę śpiewająco i rodzinnie – opisuje Marian Lisiecki, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

Impreza rozpocznie się 26 maja o godzinie 17.00 na terenie Stadionu Miejskiego w Kaletach. Pierwszy dzień tradycyjnie będzie zarezerwowany na Plenerowy Maraton Rock&Roll Swing Show Kalety 2023. Turniej gromadzący najlepszych tancerzy z Polski, odbędzie się w tym roku po raz dziesiąty.
W sobotę, 27 maja zaplanowano między innymi koncert Duetu Romantica, Orkiestry Na Dużym Rowerze oraz gwiazdy wieczoru zespołu Zakopower. Odbędzie się także piknik edukacyjny z konferencjami popularno-naukowymi z zakresu odnawialnych źródeł energii. Niedzielne, muzyczne świętowanie na scenie rozpocznie się Minifestiwalem Piosenki Dziecięcej, wystąpi Miejska Orkiestra Dęta z Kalet, zespół Wesoła Biesiada oraz grupa Tequila Sanrise. Na zakończenie XXIII Dni Kalet zaplanowano koncert Kasi Kowalskiej.

Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

Foto: zdjęcie archiwalne UM Kalety