Artist
Background

Dramatycznie, słabo, bez wiary – Polska przegrywa z Czechami 1:3

Autor: w dniu 2023-03-25

Dramatycznie i słabo – tak kibice podsumowali pierwszą połowę polskiej reprezentacji w piłce nożnej – Polacy stracili trzy bramki w tym spotkaniu, a dwie pierwsze w ciągu niespełna pierwszych 3 minut meczu w Pradze!

To był inauguracyjny mecz Fernando Santosa, portugalskiego trenera. I pierwszy w eliminacjach do finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Niemczech.

Pierwszą Bramkę zdobył Ladislav Krejci, pokonując Wojciecha Szczęsnego po uderzeniu głową. Chwilę później wynik podwyższył Tomas Cvancara. W 64 minucie Czesi zdobyli gola na 3:0 -strzelił go Jan Kuchta. Polacy honorowego gola autorstwa Damiana Szymańskiego zdobyli w 87. minucie meczu.

Polacy rozpoczęli spotkanie w Pradze w składzie: Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Michał Karbownik – Krystian Bielik – Sebastian Szymański, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski – Robert Lewandowski (kapitan).

W następnym meczu Polacy zagrają z Albanią. Spotkanie już w poniedziałek, 27 marca o godzinie 20:45 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Źródło: Łączy nas piłka