Teraz gramy:

Title

Artist
Background

DTŚ Wschód. Co wiadomo o inwestycji?

Autor: w dniu 2024-06-05

Wraca temat przedłużenia Drogowej Trasy Średnicowej na wschód aglomeracji. Projekt od 2017 roku jest "zamrożony", jednak samorządowcy spotkali się po raz pierwszy od siedmiu lat, by zacząć na nowo działać.

Dwie odnogi połączą wschód aglomeracji z jej komunikacyjnym kręgosłupem – czyli Drogową Trasą Średnicową. Po latach zastoju, wraca temat poprowadzenia trasy do Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna. To, jak zaznacza marszałek Wojciech Saługa, bardzo istotne połączenie dla rozwoju śląskiej metropolii.

-Rozmawialiśmy o tym, żeby projekt Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku wschodnim, od wyjścia z tunelu pod rondem do trasy S1 (jedna nitka w kierunku Jaworzna, druga Sosnowca), nabrał odpowiedniej barwy, priorytetu, żeby wrócić do rozmowy o tym, żeby ten odcinek stał  się nie tylko kreską na mapie projektowej, ale także prawdziwą drogą, która rozwiąże problemy mieszkańców tej części województwa  – marszałek województwa, Wojciech Saługa.

Drogowa Trasa Średnicowa na wschód ma mieć dwie odnogi – jedną w kierunku Sosnowca do trasy S1 i drugą, przez Mysłowice do Jaworzna drogą krajową numer 79.

– To bardzo ułatwi życie mieszkańców i rozwój naszego miasta – przekonywał wczoraj w Katowicach prezydent Jaworzna Paweł Silbert. – Dziesiątki tysięcy samochodów wwożą, wywożą towary produkowane u nas. Drogowa trasa średnicowa wschód to jest bardzo wysoki priorytet na liście potrzeb województwa śląskiego w tej wschodniej części. Ogromnie się cieszę z tego, że wracamy do przygotowań, żeby pozyskać finansowanie, dokumentację i przystąpić do jej realizacji – dodaje prezydent Silbert.

W spotkaniu w urzędzie marszałkowskim w Katowicach brali udział także prezydenci Katowic, Sosnowca i Mysłowic. Kolejne spotkanie ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu.