Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko spacerowało po ulicy w samej pieluszce

Autor: w dniu 2023-08-24

Dziecko spacerujące po ulicy w samej pieluszce nie bez powodu zwróciło uwagę obserwatora, który zawiadomił policję. Teraz śledczy zbierają materiał dowodowy w tej sprawie. 

Bieruńscy policjanci interweniowali wobec kobiety, która kompletnie pijana, "opiekowała się" 2-letnim synem. Dziecko opuściło mieszkanie i w samej pieluszce chodziło po ulicy.

Dziecko w samej pieluszce spacerowało po ulicy

We wtorek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu otrzymał zgłoszenie, że małe dziecko spaceruje w samej pieluszce po ulicy. Nie bez powodu pojawiły się przypuszczenia, że malec jest pod opieką kogoś pijanego. Mundurowi od razu pojechali pod wskazany adres.

– Dopiero po dłuższym czasie drzwi otworzyła kobieta, od której była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latka miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. W domu oprócz niej znajdował się jej 2-letni syn. Chłopczykowi na szczęście nic się nie stało – mówi mł. asp. Katarzyna Szewczyk z bieruńskiej policji

Cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny. Śledczy zbierają teraz materiał dowodowy, na podstawie którego sąd podejmie decyzję, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła syna na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Jeżeli tak, w więzieniu będzie mogła spędzić nawet 5 lat.

Matka ukryła dziecko w krzakach. Na miejscu interweniowała policja