Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko wypadło z okna. Jest w ciężkim stanie

Autor: w dniu 2024-07-04

Dziecko wypadło z okna mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze budynku. Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do upadku, wskutek którego malec musiał zostać przetransportowany, w ciężkim stanie, do szpitala.

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ulicy Modelarskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że pod nieobecność rodziców, którzy wyszli na zakupy do sklepu, dwójką dzieci w wieku 2,5 i 4 lat oraz 8-miesięcznym niemowlakiem zajmowała się babcia. Jak doszło do wypadku?

Dziecko wypadło z okna na trzecim piętrze

Kiedy kobieta przewijała najmłodsze z dzieci, 2,5-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na III piętrze. Praktycznie w tym samym momencie rodzice wrócili z zakupów i to oni wezwali karetkę pogotowia, która zabrała przytomne, ale w stanie ciężkim dziecko do szpitala.

Na miejsce zostali skierowani również katowiccy policjanci. Powiadomiony został prokurator. Na zawartość alkoholu w organizmie zostali przebadani rodzice dziecka, a także babcia. Wynik badania wskazał, że opiekunowie w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Czynności procesowe w sprawie wykonują kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach.

– Apelujemy do wszystkich osób sprawujących opiekę nad dziećmi, aby w staranny sposób zabezpieczały miejsce, w którym dzieci się bawią lub przebywają. Przypilnujmy, aby okna, drzwi balkonowe były w taki sposób zabezpieczone, aby dziecko nie mogło poradzić sobie z zabezpieczeniem i go nie otwarło. Nie zostawiajmy okien otwartych na oścież, korzystajmy z opcji uchyłku okna. Nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie podstawi sobie krzesełka, aby wyjrzeć np. za przebiegającym psem – zwraca się do opiekunów dzieci kom. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Fot. zdjęcie ilustracyjne pixabay