Teraz gramy:

Title

Artist
Background

EXPOGołębie w Katowicach – to wydarzenie wysokich lotów!

Autor: w dniu 2024-01-09

EXPOGołębie to jedno z najważniejszych wydarzeń dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 12 do 14 stycznia Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach gościć będzie blisko 150 wystawców, a na wystawie PZHGP zostanie zaprezentowanych około 1800 okazów gołębi.

Przed nami 15 edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych oraz 72  Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych.

 
–Targi EXPOGołębie to niezaprzeczalnie doskonała okazja, aby w jednym miejscu i czasie zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria i produkty do hodowli gołębi pocztowych. To także możliwość poszerzenia wiedzy o profilaktyce i właściwej opiece nad gołębiami. Targi są trwającym 3 dni świętem dla wszystkich pasjonatów i miłośników sportu gołębiarskiego – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager Działu EXPO.

 

Od piątku do niedzieli, 12-14 stycznia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie wypełnione stoiskami z wszelkimi niezbędnymi artykułami do hodowli gołębi – od gołębników i ich wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe i transportowe. Uczestnicy będą mieli również okazję zobaczyć bogatą ekspozycję gołębi pocztowych pochodzących z najbardziej renomowanych hodowli w Europie.

– Już po raz trzeci spotkamy się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas 72. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych i 15. Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych. Czekają nas 3 dni spotkań z czołowymi hodowcami zarówno z kraju, jak i za granicy. To okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów – mówi Krzysztof Kawaler, Prezydent Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. – Warty podkreślenia jest fakt, że 12 września 2023 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpisał "Tradycyjną hodowlę i loty gołębi pocztowych" na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego – dodaje.

Bilety na targi są już dostępne pod adresem: https://www.ticketmaster.pl/artist/71-ogolnopolska-wystawa-golebi-pocztowych-bilety/1123893, a także w kasach biletowych podczas trwającego wydarzenia. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.