Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Finał Green Week w Świerklańcu. Co przygotowali organizatorzy?

Autor: w dniu 2023-06-07

W Świerklańcu odbędzie się jedno z zaledwie pięciu organizowanych w Polsce wydarzeń w ramach Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej. 

Jedynie pięć wydarzeń w całej Polsce odbywa się w ramach Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej. Jedno z nich, czyli finał Green Week, zawita w najbliższą sobotę do Parku w Świerklańcu.

Green Week w Świerklańcu

W ramach wydarzenia zaplanowano rodzinny Piknik Ekologiczny z wieloma atrakcjami, a także poradami ekodoradców:

-Ta sobota to będzie doskonała okazja, by spotkać się z ekodoradcą, porozmawiać o tym, jakie gminy mają oferty dla swoich mieszkańców w ramach działań proekologicznych w ramach działań związanych z odnawialnymi źródłami energii, ale też doskonała okazja, by poznać ofertę programu Czyste Powietrze i wszystkich innych, które oferujemy mieszkańcom w ramach poprawy jakości powietrza i środowiska – mówi Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec.

Nie zabraknie różnorodnych sposobów na to, by spędzić ten czas.

-Będzie mnóstwo atrakcji. Między innymi pokaz drona antysmogowego, warsztaty i zabawy ekologiczne,  zajęcia sportowe, animacje, konkursy z nagrodami, przegląd piosenki ekologicznej. Finał Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej w Świerklańcu jest to atrakcja w ramach projektu LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit" – dodaje Cyl

Organizatorzy przy okazji zachęcają do skorzystania z ekologicznych środków transportu. Do parku w Świerklańcu można przyjechać komunikacją publiczną, rowerami, hulajnogami lub zrobić sobie spacer.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 czerwca. Rodzinny piknik ekologiczny rozpocznie się o godzinie 10:00, a zakończy o 16:00. Szczegóły na plakacie: