Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Forinty miały mu pomóc uniknąć kary

Autor: w dniu 2023-02-28

Ten mężczyzna próbował na wszelkie możliwe sposoby uniknąć pobytu w areszcie. Każdy był zły, a ostatni… najgorszy. 

Zgubienie telefonu było tak poważnym problemem dla mieszkańca Mikołowa, że postanowił wezwać policję. Jak już policjanci przyjechali na miejsce, zachowywał się na tyle źle, że finalnie musiał ponieść karę.

Forinty wręczone policjantom miały mu pomóc

W miniony weekend, z soboty na niedzielę, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna i domagał się przyjazdu Policji. Powodem miał być zgubiony telefon. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce wzywający był agresywny, wulgarny i roszczeniowy. Zażądał, by policjanci "namierzyli" jego telefon. Wprawdzie mówiono mu, jakie możliwości można wykorzystać w takich sytuacjach, ale mieszkaniec Mikołowa nie ustępował, aż finalnie… trafił do izby wytrzeźwień, a to rozzłościło go jeszcze bardziej. Groził śmiercią policjantom oraz członkom ich rodzin a dodatkowo utrzymywał, że policjanci będą zwolnieni ze służby.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany. Wtedy postanowił zakończyć sprawę "tu i teraz" i zaproponował interweniującym policjantom łapówkę. Proponował, że da im wszystko, co ma w portfelu – 30 dolarów, nieco ponad 270 złotych oraz 44 200 forintów węgierskich.

Usłyszał wczoraj aż trzy prokuratorskie zarzuty: przekupstwa, znieważenia funkcjonariuszy oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe policjantów. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Mikołów