Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Gęsty, czarny dym nad Radzionkowem. Co wiadomo o zdarzeniu?

Autor: w dniu 2024-01-29

Strażacy interweniowali w związku z pożarem, do którego doszło na terenie Radzionkowa. W internecie pojawiło się wiele zdjęć i materiałów wideo dokumentujących zdarzenie. Służby informują o tym, co zaszło.

Zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło do strażaków w niedzielę, 28 stycznia, około godziny 10.30. Wynikało z niego, że pożar ma miejsce przy ulicy Nieznanego Żołnierza w Radzionkowie. Płonęły materiały składowane w pojemnikach big bag na terenie o powierzchni 150 metrów kwadratowych.

Wiadomo, jak przekazał w rozmowie z naszym reporterem kpt. mgr inż. Wojciech Poloczek – oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, że w big bagach składowane były tworzywa sztuczne i pył węglowy. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że – mimo gęstego, czarnego dymu – nie było zagrożenia, które wymagało poinformowania służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska naturalnego.

Z uwagi na miejsce pożaru budynki znajdujące się na terenie zakładu nie były zagrożone. Sytuacja pożarowa opanowana została o godz. 11.25. Działania zakończono ok. 13.40.