Teraz gramy:

Title

Artist
Background

GOPR będzie miał stację w Wiśle

Autor: w dniu 2024-01-24

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie miała swoją stałą stację ratunkową w Wiśle. Informację o realizacji tego zadania przekazał burmistrz Tomasz Bujok.

Spotkanie przedstawicieli samorządu i GOPR-u odbyło się we wtorek, 23 stycznia. Podpisano wówczas niezbędne dokumenty dotyczące przekazania działki. GOPR reprezentowali wówczas Naczelnik Marcin Szczurek i Sekretarz Tomasz Motyl.

Zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Miasta w lipcu 2023 roku oddaliśmy w użytkowanie wieczyste działkę przy ul. Kopydło na rzecz Beskidzkiej Grupy GOPR, która w tym miejscu wybuduje stację ratunkową – poinformował burmistrz Bujok.

Nie ukrywa przy tym swojego zadowolenia z podpisania dokumentów i zaznacza, że z niecierpliwością czeka na dalsze działania w zakresie realizacji inwestycji.

Co w sprawie poczynionych wczoraj kroków mówią sami ratownicy? Informują w mediach społecznościowych, że od kilku lat obserwują statystyki wypadków w rejonie Wisły i właśnie analiza tych danych doprowadziła do utworzenia w 2021 roku weekendowej stacji ratunkowej funkcjonującej w sezonie letnim w OSP Wisła Jawornik.

"Dziś wiemy już, że weekendowe dyżury pełnione sezonowo przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR nie są wystarczającym rozwiązaniem" – informuje Beskidzka Grupa GOPR.

W ramach inwestycji ma powstać nowa, całoroczna stacja ratunkowa Grupy Beskidzkiej GOPR. Zadanie ma zostać zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdjęcie wyróżniające: facebook/Tomasz Bujok – Burmistrz Miasta Wisła