Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Groził dziecku, że je zabije. Matka powiadomiła policję

Autor: w dniu 2023-07-19

Alkohol może doprowadzić do wielu nieszczęść. Takich przypadków jest wiele w policyjnych kronikach. O jego zgubnym wpływie świadczy przypadek ze Świętochłowic, gdzie 26-latek groził śmiercią 9-letniemu chłopcu.

Na początku miesiąca policjanci ze Świętochłowic pojechali pilnie na interwencję. Stróże prawa otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna miał grozić 9-latkowi śmiercią. Co działo się później?

Mężczyzna groził dziecku, że je zabije

Na miejscu mundurowi zastali roztrzęsioną matkę chłopca, która wskazała sprawcę. Agresor miał biec za dzieckiem, krzycząc, że je zabije. Został zatrzymany przez policjantów. Był pobudzony i agresywny. Matka chłopca od razu złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Badanie trzeźwości wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad promil alkoholu. Usłyszał już zarzut. Za to, co zrobił, odpowie przed sądem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ten sam mężczyzna, który pod koniec 2022 roku uprowadził tramwaj. 

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia. Jednak jako recydywiście, tymczasowo aresztowanemu mężczyźnie sąd może wymierzyć surowszą karę.