Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Groźne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy bmw

Autor: w dniu 2024-02-09

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Pszczynie na ulicy Ks. Bp. Bernarda Bogedaina. Nietrzeźwy kierujący samochodem bmw nie zauważył zakrętu, pojechał na wprost i zawiesił pojazd tuż przed torowiskiem, po czym wysiadł z pojazdu i chciał uciec. Uniemożliwili to świadkowie zdarzenia, którzy zatrzymali 39-latka.

Policjanci zostali poinformowani o samochodzie, który zawisł tuż przed torowiskiem kolejowym. Jak się okazało pojazd marki BMW, którym jechał 39-latek wypadł z drogi, ściął baner reklamowy i wylądował tuż przy torach kolejowych. Następnie kierowca i pasażer wysiedli z pojazdu i zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Ucieczkę kierowcy uniemożliwili bezpośredni świadkowie, którzy ujęli mężczyznę, a następnie przekazali go mundurowym – informuje pszczyńska policja.

Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec Pszczyny kierował osobówką mając w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę "na podwójnym gazie" odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Foto i źródło: Policja Pszczyna