Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Gwiazda TVP Anna Popek w spocie śląskiej policji. To prezenterka rodem z Bytomia

Autor: w dniu 2023-03-01

Anna Popek, gwiazda TVP wystąpiła w spocie śląskiej policji. Ważnym dla mieszkańców woj. śląskiego. 

W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się dzisiaj spotkanie z mediami, na którym przedstawiono założenia rozpoczynającej się akcji "Na drodze patrz i słuchaj!".

Głównym punktem wydarzenia była premiera spotu z udziałem dziennikarki Anny Popek przedstawiającego niebezpieczne sytuacji na drogach naszego województwa. Podczas trwającej do 31 marca akcji policjanci będą przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo.

Głównym celem trwającej w marcu akcji jest uświadomienie uczestnikom ruchu, jak ważne jest stosowanie się do  przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie podczas korzystania z drogi szczególnej ostrożności. Nowoczesna technologia w samochodach lub dostępna w telefonach sprawia, że unikanie czynników rozpraszających jest coraz trudniejsze. Jednak to od nas zależy, w jakim stopniu korzystamy z tych udogodnień, czy podczas jazdy odbieramy połączenia telefoniczne, ustawiamy nawigację, słuchamy głośnej muzyki. Dynamicznie zmieniające się sytuacje drogowe powodują, że zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Jeśli będziemy mieli rozproszoną uwagę, możemy nie dostrzec niebezpiecznej sytuacji.

Tylko w ostatnich 3 latach na drogach województwa śląskiego doszło do 3815 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w których 164 osoby zginęły, a 1672 zostały ranne. 

Źródło: Policja Śląska