Teraz gramy:

Title

Artist
Background

IX Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Zagrali i zaśpiewali dla Mai

Autor: w dniu 2023-01-08

Dziewiąta z kolei edycja koncertu świąteczno-noworocznego odbyła się dziś w Kościele Mariackim w Bytomiu. Dochód zgromadzony podczas wydarzenia przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 20-miesięcznej Mai.

Wydarzenie, którego patronem medialnym było Radio Piekary, odbyło się dziś o godzinie 17.00 w Kościele Mariackim w Bytomiu. Zebrani mogli wsłuchać się w utwory wykonywane przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, Chór Gospel z Kluczborka, organistę Marcina Gada oraz solistów.

IX Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny

W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany była tegoroczna edycja koncertu charytatywnego, któremu Radio Piekary patronuje od pierwszej edycji. Jaki cel w tym roku przyświecał organizatorom? O to jeszcze przed wydarzeniem pytała nasza reporterka Gabriela Kokott-Drzyzga.

– W trakcie koncertu odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz 20-miesięcznej Mai z Bytomia, która zmaga się z wieloma chorobami. Niektóre z nich są tak rzadkie, że nadal trwa diagnostyka genowa celem ich zdefiniowania i dobrania odpowiedniego leczenia. Przekazane przez mieszkańców w trakcie wydarzenia pieniądze zostaną przekazane na jej leczenie i rehabilitację – przybliżał szczegóły Marcin Gad, prezes Stowarzyszenia Mecenasi Kultury.

Jednym z najważniejszych punktów programu było wspólne odśpiewanie kolęd w wykonaniu wszystkich uczestników koncertu, przy akompaniamencie organów.

Jak poinformował nas na bieżąco o przebiegu dzisiejszego koncertu prezes Marcin Gad, wydarzenie należy zaliczyć do bardzo udanych. Licznie zgromadzeni goście chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie, a sami artyści udowodnili dzisiejszymi wykonaniami, że każdy ich występ jest wydarzeniem, które na długo pozostaje w pamięci.

Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny odbywa się w Bytomiu od 2015 roku. Wydarzenie to zgromadziło w ostatnich latach kilka tysięcy osób, a łączna kwota zebrana na cele charytatywne to kilkadziesiąt tysięcy złotych, dzięki czemu organizatorzy koncertów mogli wesprzeć wiele osób potrzebujących pomocy.

Informacje dotyczące tego, ile środków na rzecz Mai udało się zgromadzić, będą znane jutro. Będziemy o tym informować, gdy poznamy dokładne dane.

Fot. UM Bytom