Teraz gramy:

Title

Artist
Background

JAK ZDOBYĆ ROZGŁOS NA INSTAGRAMIE?

Autor: w dniu 2022-07-27

Instagram jest obecnie królem mediów społecznościowych. Ten serwis do dzielenia się zdjęciami i filmami ma ponad miliard użytkowników, którzy nieustannie publikują swoje najnowsze zdjęcia i filmy.

Być może Ty również masz swoją społeczność na Instagramie, jednak jest ona zbyt mała. Przy odrobinie pracy, zastosowaniu prostych technik, w łatwy sposób za darmo możesz zdobyć więcej followersów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zdobyć rozgłos na Instagramie i zostać zauważonym.

Ustaw angażujące zdjęcie profilowe

Istnieje kilka różnych sposobów, aby Twoje zdjęcie profilowe było tym, co przyciąga uwagę. Jednym z łatwych sposobów jest użycie aparatu w telefonie. Aby Twoje zdjęcie profilowe było interesujące i ciekawe, możesz użyć ciekawych filtrów w Twoim telefonie, które sprawią, że zwykłe zdjęcie będzie się wyróżniać.

Zamieszczaj konsekwentnie posty na Instagramie

Publikuj na Instagramie konsekwentnie. Nie chcesz publikować zbyt często i denerwować swoich obserwatorów, ale nie chcesz też milczeć. Regularne publikowanie postów zachęci ludzi do śledzenia Cię i pozostania zaangażowanymi na Twoim koncie. Najlepiej również publikować treści w tym samym dniu tygodnia, a jeśli codziennie to o tej samej godzinie. Sprawdź poradnik jak planować posty na Instagramie: https://polskielajki.pl/blog/jak-planowac-posty-na-instagramie/

Twórz różnorodne treści

Musisz tworzyć zróżnicowane treści. Nie popadaj w nisze, chyba że Instagram służy jedynie do promowania marki czy biznesu. Jeśli jedynie chcesz początkowo pozyskać, jak najwięcej followersów, warto publikować treści z różnych dziedzin. Nie jest to łatwe zadanie, ale im większa różnorodność w Twoim kanale na Instagramie, tym większa szansa, że zostaniesz influencerem.

Dodaj tekst do swoich postów

  • Dołączaj tekst do swoich zdjęć i filmów.
  • Użyj tekstu, aby dodać kontekst do zdjęć.
  • Użyj tekstu, aby wyjaśnić, co robisz na zdjęciach.
  • Używaj tekstu, aby dodać osobisty akcent do zdjęć.
  • Dodaj tekst, aby dodać poczucie humoru do swoich postów.

Znajdź dedykowane hasztagi dla swojej działalności

Hasztagi to świetny sposób na zwrócenie uwagi na swoje konto i zdobycie większej liczby zwolenników. Pomagają również uzyskać polubienia i komentarze do postów. Istnieje kilka sposobów, w jakie hashtagi mogą przynieść Ci korzyści:

  1. Hasztagi mogą zwiększyć widoczność Twojego konta na Instagramie w wynikach wyszukiwania. Jeśli wiele osób używa określonych hasztagów, oznacza to, że Instagram uważa te terminy za istotne dla treści zawartych w tych postach. Pomaga to użytkownikom znaleźć nowe konta lub treści związane z ich zainteresowaniami. Dlatego tak ważne jest, aby firmy również znajdowały hashtagi dedykowane dla swojej działalności!
  2. Hasztagi umożliwiają innym użytkownikom odkrycie Ciebie, ponieważ widzą oni, jakie treści są pod nimi publikowane (zwłaszcza jeśli są one istotne). Koniecznie sprawdź listę najpopularniejszych hasztagów: https://polskielajki.pl/blog/najpopularniejsze-hasztagi-na-instagramie/
  3. Hasztagi zwiększają również zaangażowanie w Twoją markę, zachęcając innych, którzy ich używają, a także potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani dowiedzeniem się więcej na temat rodzaju usług/produktów oferowanych przez Twoją firmę.
  4. Oznaczaj w swoich postach i historiach odpowiednie osoby, miejsca i marki.
  5. Oznaczanie jest ważnym elementem, dzięki któremu zostaniesz zauważony na Instagramie. Oznaczając treści, pomagasz ludziom znaleźć je na własną rękę – a jeśli spodoba im się to, co zobaczą, mogą również podążać za nimi.

Oznaczaj inne konta

Jeśli chodzi o Instagram, oznaczanie jest sposobem na dotarcie z Twoimi postami i historiami do nowych odbiorców. Kiedy ktoś oznaczy Cię w swoim poście, a ten rozejdzie się po sieci, oznacza to większą popularność dla Was obojga!

Pisz opisy pod postami

Opisy składające się z trzech lub mniej słów mogą pomóc przyciągnąć uwagę odbiorców i zachęcić do większej liczby polubień, komentarzy i udostępnień.

Pisząc podpisy, pamiętaj, że opis składający się z trzech słów lub mniej może pomóc przyciągnąć uwagę odbiorców i zachęcić ich do polubień, komentarzy i udostępnień. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Bądź kreatywny! Spróbuj użyć innych słów niż "zdjęcie" czy "obrazek". Staraj się pisać krótko i na temat, aby szybko się czytało i aby przekaz był łatwy do zrozumienia.

Używaj słów związanych z Twoją marką lub produktem, które będą się z nimi kojarzyć – i upewnij się, że są łatwe do przeliterowania! Zalecamy unikanie skomplikowanych słów, chyba że są one ważne dla opowiedzenia historii (np. czy to zdjęcie zostało zrobione przez NASA).

Staraj się pojawiać na popularnych kontach

Wyszukać popularne konta, np. prowadzone przez influencerów lub inne firmy.

Użyj ich hasztagów, aby zostać zauważonym przez zwolenników danego konta.

Oznacz konto w swoim poście i komentuj jego posty (jeśli to możliwe). Na przykład, możesz powiedzieć: "Uwielbiam to, co robicie! Co za wspaniały pomysł!". Dzięki temu zobaczą, że ich doceniasz i że powinni Cię naśladować!

Oznacz ich w swoich historiach, jeśli ma to sens. To powie im więcej o tym, kim jesteś i zachęci ich do sprawdzenia, co jeszcze dzieje się w Twojej firmie lub marce.

Materiał przy współpracy z partnerem.