Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jaworzno: Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci do szkoły

Autor: w dniu 2024-06-19

Dziś rano policjanci z jaworznickiej drogówki zatrzymali 53-letniego kierowcę autobusu, który będąc pod wpływem alkoholu wiózł dzieci do szkoły. Jak się okazało mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz 53-latek odpowie przed sądem. Dzieci zostały bezpiecznie dowiezione do szkoły przez innego kierowcę.

Policjanci z jaworznickiej drogówki dziś rano prowadzili przesiewową kontrolę trzeźwości, podczas której zatrzymali do kontroli 53-letniego kierowcę autobusu. Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W autobusie było kilkoro dzieci w wieku od 8 do 12 lat, które kierowca miał dowieźć bezpiecznie do szkoły. Mężczyzna po drodze miał zabrać również kolejne dzieci z okolic – informuje jaworznicka policja.

53-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Na miejsce przewoźnik skierował innego kierowcę. Po przebadaniu go przez policjantów, bezpiecznie ruszył z dziećmi w drogę do szkoły. Dzieci trafiły bezpiecznie do celu.

Foto i źródło: Policja Jaworzno