Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Częstochowie

Autor: w dniu 2023-10-06

Zabił kolegę, a teraz stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa z Częstochowy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Łukaszowi M. Chodzi o zabójstwo, do którego doszło w styczniu tego roku.

W toku tego śledztwa ustalono, że pokrzywdzony 25-letni Szymon L. mieszkał z oskarżonym i jeszcze jednym kolegą w pustostanie w Częstochowie przy ulicy Jasnogórskiej. 21 stycznia 2023 roku mężczyźni wrócili do pustostanu będąc pod wpływem alkoholu.

Łukasz M. i Szymon L. zaczęli przygotowywać posiłek, a trzeci z lokatorów poszedł spać. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym i pokrzywdzonym doszło do sprzeczki, w trakcie której Łukasz M. używając noża kuchennego zadał Szymonowi L. cios prosto w serce. Następnie mężczyzna poszedł do sklepu celem zakupu papierosów. Gdy oskarżony wrócił do pustostanu zauważył, że pokrzywdzony nie daje oznak życia. Wtedy udał się do I Komisariatu Policji w Częstochowie i poinformował funkcjonariuszy, że prawdopodobnie zabił kolegę – mówi nam Tomasz Ozimek z częstochowskiej prokuratury.

Po przybyciu do pustostanu policjanci ujawnili zwłoki Szymona L. oraz śpiącego trzeciego lokatora. Na miejscu zdarzenia zabezpieczyli też będący narzędziem zbrodni nóż kuchenny, na którym stwierdzono brunatne zabrudzenia.

Na podstawie przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana kłuta serca i aorty, prowadząca do masywnego krwotoku.

Przesłuchany pod zarzutem zabójstwa Łukasz M. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni i wyjaśnił, że zadał pokrzywdzonemu cios nożem, gdyż ten zaatakował go scyzorykiem. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Łukasz M. był w przeszłości wielokrotnie karany – dodaje Ozimek.

Oskarżonemu za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Źródło: Prokuratura Częstochowa