Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląska KAS ponownie uderza w nielegalny hazard

Autor: w dniu 2024-01-05

Celnicy ze Śląska nie ustają w walce z zabronionym hazardem. Tym razem w sześciu miejscach w naszym regionie zabezpieczyli 25 nielegalnych automatów do gier i 30 tysięcy złotych w gotówce.

Śląska KAS skutecznie uderza w nielegalny hazard. Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali kolejnych 6 punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych – dwa w Żywcu i po jednym w Wodzisławiu Śląskim, Katowicach, Konopiskach oraz Zawadach.

Proceder o największej skali miał miejsce na terenie Żywca. Na jednej ulicy znajdowały się aż dwa nielegalne punkty, w których służby zabezpieczyły 11 automatów do gier. W wyniku skoordynowanych działań funkcjonariusze zatrzymali tam 4 osoby. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych – informuje śląska KAS.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 25 nielegalnych automatów, na których przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Potwierdziły one hazardowy charakter urządzeń. Dodatkowo służby przechwyciły telefony komórkowe, karty sim, klucze serwisowe, dokumentację oraz ponad 30 tysięcy złotych.

Foto i źródło: Śląska KAS