Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Były wigilie dla osób samotnych i potrzebujących – będzie i Sylwester

Autor: w dniu 2023-12-27

Były wigilie dla osób samotnych i potrzebujących – będzie i Sylwester. W Katowicach, w auli przy parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła, odbędzie się impreza sylwestrowa dla osób ubogich i bezdomnych z Katowic i okolic.

Już po raz dziesiąty w Katowicach zostanie zorganizowany "Sylwester z ubogimi". To inicjatywa skierowana dla osób ubogich i bezdomnych z Katowic oraz okolicznych miast. Organizują go młodzi ludzie z wielkimi sercami. W trakcie sylwestrowej zabawy goście będą mogli zjeść ciepły posiłek, liczyć na pyszne słodkości oraz napoje.

-Chcemy, aby nasi goście poczuli się docenieni i zauważeni. Bez wszystkich "łatek" i uprzedzeń z jakimi spotykają się w swojej codzienności. W tym roku planujemy zabawę pod egidą wodzireja – od godziny 18.00, aż do samej północy. O godzinie 12.00 w nocy odbędzie się msza święta. Inicjatywa jest w organizowana przez wolontariuszy i w całości fundowana przez darczyńców. Zbiórka jest wciąż aktywna https://pomagam.pl/w4f7e7 więc zachęcamy do wpłat – mówi nam Katarzyna Mańka ze sztabu organizacyjnego Sylwestra z ubogimi.

W ostatni dzień roku, w pięknie ozdobionej auli, każdy z ponad 100 zaproszonych gości znajdzie dla siebie imienne miejsce przy bogato zastawionym stole. Ponadto każdy opuści zabawę sylwestrową z pokaźną paczką prezentową.

-Wiemy, że poprzez tę akcję nie rozwiążemy problemu bezdomnych, ani nie zmienimy ich historii. Chcemy jednak otoczyć Ubogich szacunkiem, dostrzec wartość drugiej osoby, bez względu na pogmatwane życiorysy i popełnione błędy – dodaje Katarzyna Mańka.

Radio Piekary objęło tegoroczną inicjatywę patronatem medialnym.

Fot: https://www.facebook.com/sylwesterzubogimi/?locale=pl_PL