Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Jak będzie wyglądać hub gamingowo-technologiczny?

Autor: w dniu 2023-11-02

Rozstrzygnięto konkurs na stworzenie koncepcji budynku hubu gamingowo-technologicznego, który ma powstać w Katowicach.

Będzie nawiązywać do zabytkowych budynków z początków ubiegłego wieku. Katowice rozstrzygnęły konkurs na budynek hubu gamingowo-technologicznego, który powstanie na terenie byłej kopalni Wieczorek.

-Nasz budynek wpisuje się w to założenie – mówi odpowiedzialna za zwycięską koncepcję architektka Joanna Arendt. –To jest hala i na niej się skupiliśmy. Chcieliśmy zrobić ją na tyle elastyczną, żeby móc robić tam nie tylko gamingowe rzeczy, ale również filmowe, stąd propozycja podziału na cztery mniejsze, no i wpasowanie się w aktualną architekturę, by  nie był to obiekt zupełnie oderwany, aby architektonicznie i funkcjonalnie dobrze się tam wkomponował – dodaje Arendt.

Władze Katowic podkreślają, że chciałyby, żeby planowany budynek spełniał szereg funkcji.

-Obiekt, który ma powstać ma być obiektem sensu stricte warsztatowym, w  którym będą mieściły się studia nagrań, studia do tworzenia animacji i gier. Jego założenia były takie, by korespondował z zabudową starego Nikiszowca  – zaznacza prezydent Katowic, Marcin Krupa

Wybrana koncepcja budynku to drugi etap przemiany tej części Katowic. Na pierwszy i drugi etap, czyli przygotowanie terenów i zagospodarowanie, miasto ma wydać ponad pół miliarda złotych.