Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Klub Wysokogórski Bielsko-Biała okradziony

Autor: w dniu 2023-02-14

Już tydzień członkowie klubu wysokogórskiego z Bielska-Białej szukają skradzionego sprzętu. Ktoś włamał się do ich siedziby przy ulicy Barlickiego i zabrał rzeczy warte blisko 40 tysięcy złotych.
Kilka dni minęło od kradzieży, której dokonano w siedzibie Klubu Wysokogórskiego Bielsko-Biała przy ulicy Barlickiego. Pojawił się apel do turystów – o czujność podczas wypożyczania sprzętu. Niewykluczone, że uda się go odnaleźć.

Klub Wysokogórski Bielsko-Biała przenosi się w nowe miejsce

Członkowie poinformowali w mediach społecznościowych, że przenoszą się z okradzionej, dotychczasowej siedziby w nowe miejsce – przy ulicy Schodowej 5. Nie ukrywają jednak rozgoryczenia, ale z optymizmem patrzą w przyszłość:
"Coś się kończy, coś nowego się zaczyna… Bardzo nam smutno i przykro, że miejsce z którym związani byliśmy tyle lat i łączą nas takie wspomnienia, sentyment, było świadkiem tak wielu wydarzeń, spotkań, warsztatów, gdzie większość z Was zaczynała i stawiała pierwsze kroki w naszym KW, gdzie tworzyła się nasza historia żegna nas takimi wydarzeniami. Ale mamy nadzieję i jesteśmy pełni optymizmu, że nowe miejsce, także dzięki Wam, szybko stanie się naszą klubową ostoją, wypełnioną dobrą energią, uśmiechem, wzajemnym wsparciem i radością ze wspólnych działań" – napisali w mediach społecznościowych.

Sprawę nagłaśnia Polski Związek Alpinizmu

Informację o kradzieży zamieścił w swoich mediach społecznościowych także Polski Związek Alpinizmu. Apeluje do turystów o to, by byli uważni, gdy będą zaopatrywać się w sprzęt górski:
"chcemy Wam zwrócić uwagę, że na rynku może pojawić się sprzęt, zabezpieczający ludzi w górach, pochodzący z kradzieży w Klubie Wysokogórskim Bielsko- Biała. Sprzęt (raki, czekany, kaski, zestawy lawinowe, plecaki lawinowe, uprzęże itp) znajdował się w klubowej wypożyczalni i służył górskiej społeczności. Wartość oszacowanych łącznie strat to niemal 40 000 zł."
PZA prosi, by zwracać uwagę przede wszystkim na sprzęt wspinaczkowy i turystyczny, pojawiający się na rynku wtórnym. Wszystkie przedmioty były oznaczone – miały naniesiony symbol identyfikacyjny (kolejno numery systemowe), a dodatkowo część z nich opatrzona była logo KW Bielsko Biała.
"Każda z informacji, która może przyczynić się do odzyskania choćby jego części jest dla Klubu na wagę złota. Odbudowanie wyposażenia, którym dysponowaliśmy i służyło członkom naszego Klubu, prawdopodobnie potrwa kilka lat. Część zdjęć sprzętu znajduje się w linku Wypożyczalnia – KW Bielsko Biała." – czytamy w opublikowanym wczoraj poście.
Zgłoszenia należy zgłaszać na adres mailowy kontakt@kwbielsko.org. Można też kontaktować się bezpośrednio z Policją w Bielsku-Białej.