Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Klub z Piekar Śląskich rozpoczął współpracę w Ruchem Chorzów

Autor: w dniu 2023-10-09

Klub sportowy Orzeł Biały Brzeziny Śląskie zyskał utytułowanego partnera. Klub z Piekar Śląskich podpisał umowę o współpracy z czternastokrotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów.

Umowa ma charakter partnerski, dzięki niej realizowane będą działania wspierające kluby w podnoszeniu poziomu sportowego. Ruch jako patron zobowiązuje się między innymi do: współpracy w programowaniu i organizowaniu zajęć szkoleniowych zgodnie z planem rozwoju opracowanym w swojej akademii, zapraszania drużyny partnerskiej do udziału w projektach sportowych, grach kontrolnych oraz turniejach, umożliwienia kadrze trenerskiej odbywania stażów szkoleniowych czy też wsparcia drużyny seniorów zawodnikami nie mieszczącymi się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Ruchu.

KS Orzeł Biały zobowiązał się między innymi do: informacji i wskazania wyróżniających się zawodników o odpowiednim potencjale sportowym z określonych grup szkoleniowych, oddelegowania do przeprowadzania testów i badań wyróżniających się zawodników swoich drużyn jak również umożliwienia zawodnikom klubów udziału w grach kontrolnych i testowych.

To wielkie wydarzenie dla naszego klubu. To bardzo korzystne porozumienie mówiące o szkoleniu zawodników i wzajemnej promocji. Bardzo się cieszę z podpisania tej umowy – mówi Tadeusz wieczorek, radny i prezes Orła.

Ta umowa ma same plusy, minusów tutaj nie widzę. Skorzystamy my i klub z Brzezin Śląskich. Super jest to, że społeczność piekarska zobaczy, że kolejny klub jest naszym partnerem – dodaje prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski.

Wcześniej podobnie umowy podpisały też piekarskie kluby: GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień oraz KS Orkan Dąbrówka Wielka.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie