Kolejny czarny alert drogowy na Śląsku
Autor: Marcin Hirnyk w dniu 2025-09-14
Dziś około godziny 15:00 w Ślezanach, w powiecie częstochowskim, na drodze wojewódzkiej nr 789 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na łuku drogi samochód osobowy marki Renault zjechał na pobocze, uderzył w przepust, następnie w drzewo, a na końcu w ogrodzenie jednej z posesji. Nie żyje jedna osoba.
Samochodem podróżowały trzy osoby – 44-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta oraz dziecko w wieku 6 lat. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Dwie pozostałe pasażerki z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w rejonie zdarzenia jest zablokowana, a ruch odbywa się lokalnie.
To już 22 #czarnyalertdrogowy od początku trwania akcji. W tym czasie na śląskich drogach zginęły 23 osoby. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – chwila nieuwagi, nadmierna prędkość czy utrata koncentracji mogą zakończyć się tragedią. Życie mamy tylko jedno – dbajmy o nie – apeluje śląska policja.
Źródło: Śląska policja