Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejny dzień protestów rolniczych. Uwaga na utrudnienia!

Autor: w dniu 2024-02-20

Dziś kolejny dzień protestów rolników. Na terenie województwa przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym. Policja apeluje do wszystkich kierowców o cierpliwość na drogach. Podkreśla, że warto wybrać alternatywne trasy przejazdu oraz stosować się do poleceń policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj na terenie województwa śląskiego mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w związku z odbywającymi się protestami rolników. Informujemy, w których miejscach zaplanowano m.in. przejazd ciągników rolniczych, co może spowodować spowolniony ruch kołowy.

Kolejny dzień protestów rolników. Uwaga na utrudnienia

Wtorek to kolejny dzień protestu rolników, którzy w wolnym tempie przejeżdżać będą wybranymi szlakami. Już za chwilę ciężko będzie z tego powodu na niektórych drogach powiatu kłobuckiego – przede wszystkim na 43 do Wielunia pomiędzy miejscowościami Waleńczów a Lgota i wojewódzkiej DW494 Praszczyki – Nowa Szarlejka. Największe komplikacje do 10:00 a potem między 15:00 a 19:00.

Podobnych utrudnień spodziewać się należy na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego – na drogach krajowych nr 43 i 91c oraz wojewódzkich nr 494, 483 i 786. Komplikacje do 18:00.

Od 10.00 traktory powoli jeździć będą drogą 78 w Zawierciu od stacji paliw przy ulicy Jurajskiej (na Kalinówce) do ronda przy ulicy Inwestycyjnej.

O 12.00 protestujący zapowiedzieli się w rejonie węzła Świerklany przy autostradzie A1 i w Rybniku na ulicy Żorskiej. Podobnie ma być na autostradowym węźle Gorzyczki, w szczególności na odcinku od ronda na zjeździe z A1 do ronda przy wjeździe do strefy Panattoni.

O 13.00 protest w Woźnikach na drodze 789, pomiędzy rondami przy ul. Dworcowej i ul. Florianek.