Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejny fałszywy policjant zatrzymany

Autor: w dniu 2023-03-08

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali w Rudzie Śląskiej oszusta, który podawał się za policjanta i wyłudził od pewnego mężczyzny 50 tys. złotych. 

Na telefon 70-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za wysokiego rangą policjanta z Katowic. W trakcie rozmowy nalegał, żeby jego rozmówca włączył się w działania, których celem jest rozpracowywanie grupy przestępczej, działającej rzekomo w jego mieście.

Fałszywy policjant zatrzymany w Rudzie Śląskiej

W przestępczy proceder miał być zamieszany pracownik banku, w którym pokrzywdzony posiadał rachunek bankowy. Bezwzględny oszust przekonywał, że oszczędności seniora będą bezpieczne dopiero po przekazaniu ich Policji. Fałszywy policjant przekazał szczegółowe instrukcje. Zgodnie z nimi senior miał pilnie wypłacić z banku gotówkę i pozostawić ją w ustalonym miejscu – za murkiem w wodzisławskim parku miejskim. 70-latek, przekonany o udziale w "tajnej misji", wykonał niestety wszystkie polecenia oszusta i stracił w ten sposób 50 tysięcy złotych.

Kryminalni z komendy Policji w Wodzisławiu Śląskim już po kilku dniach zatrzymali w Rudzie Śląskiej sprawcę tego przestępstwa. 34-letni mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut oszustwa, przyznając się do winy. Na wniosek śledczych został on tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Wodzisław Śląski