Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kominiarka na twarzy w maju? Ten strój zwrócił uwagę obserwatorów

Autor: w dniu 2023-05-17

Kominiarka założona na głowę w połowie maja? Nietypowe nakrycie głowy zwróciłoby chyba uwagę niemal każdego. W tym przypadku wyszło też na jaw, skąd taki pomysł narodził się w głowie mężczyzny uchwyconego przez kamery. 

Policjanci z powiatu wodzisławskiego otrzymali informację o mężczyźnie, który wybiera z bankomatu pieniądze, mając na twarzy kominiarkę. Na miejsce wysłano policyjny patrol. Co ustalono podczas interwencji?

Kominiarka podczas wybierania pieniędzy z bankomatu? Po co?

Policjanci Komisariatu Policji w Gorzycach w powiecie wodzisławskim otrzymali 15 maja, tuż po godzinie 22.00,  zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wybierał pieniądze z bankomatu przy ulicy 1 Maja w Godowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale miał w tym czasie na twarzy założoną kominiarkę.

Ten, kto zgłaszał sprawę, poprosił o sprawdzenie powodu dziwnego zachowania tego mężczyzny i poinformował, że wraz ze znajomym "przypilnują" go do czasu przyjazdu służb.

Sprawdzili bazę i tajemnica wyszła na jaw

Mundurowi, którzy pilnie pojechali na ulicę 1 Maja w Godowie, zastali tam 3 mężczyzn i ustalili powód interwencji. Następnie wylegitymowali i sprawdzili wskazanego mężczyznę w systemach policyjnych. Okazało się, że to poszukiwany Niemiec, który powinien spędzić w areszcie 8 dni z uwagi na to, jak informuje asp. szt. Małgorzata Koniarska z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, że ma na koncie niezapłacone grzywny. Z ich powodu 45-latek od 2021 roku ukrywał się przed organami ścigania i często zmieniał miejsce pobytu. Dzięki czujności mieszkańców poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i trafił za kratki, gdzie w końcu odsiedzi zaległą karę. Wiadomo jednak, dlaczego obserwatorzy byli tak wyczuleni na nietypowego gościa. Otóż, jak przybliża asp. Koniarska, w opisywanej miejscowości doszło w przeszłości bo napadu na bank i incydent ten zapisał się w pamięci mieszkańców, dlatego obecnie są szczególnie wyczuleni na podejrzane sytuacje, co zasługuje, podkreśla policjantka, na szczególną pochwałę.