Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koncert Eleni – „Polska. Moc kobiety” w MDK

Autor: w dniu 2023-03-09

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbędzie się wyjątkowy koncert Eleni z zespołem.

Wydarzenie będzie muzyczną podróżą z największymi przebojami piosenkarki. Usłyszymy piosenki zespołu Prometeusz takie jak: "Po słonecznej stronie życia", "Ballado hej, ballado niepokorna", w którym Eleni rozpoczynała karierę. Przeboje takie jak: "Miłość jak wino", "Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca", "Po słonecznej stronie życia", "A słońce sobie lśni".

Eleni to ceniona artystka

Eleni to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyka zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.

Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja – jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers". Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty". Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.

Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

​Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.

Bilety na koncert w cenie 35 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klienta oraz w sieci: https://tiny.pl/wkcx7
Oprócz wspomnianego już koncertu, sala kameralna MDK zamieni się w Miasteczko Zdrowia. Porady, konsultacje to tylko niektóre z działań proponowanych w tym dniu przez ekspertów. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach perkusyjnych. Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakacie: