Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koncert noworoczny w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2024-01-22

Koncert noworoczny odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia. Wejściówki będą dostępne od dziś w kasie Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 73.

Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich na koncert noworoczny "Niemen znany i nieznany" w wykonaniu Natalii Niemen oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Natalia Niemen – polska piosenkarka muzyki pop. Jest córką wokalisty, kompozytora i muzyka Czesława Niemena. Największy wpływ na jej gust muzyczny wywarł ojciec, który widział ją w roli skrzypaczki solistycznej grającej w orkiestrze. Od najmłodszych lat zajmowała się muzyką. Jako dziecko słuchała takich wykonawców r'n'b jak Mahalia Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin, Wilson Pickett.

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została założona w 1973 roku. Posiada bogaty repertuar nawiązujący do folkloru Śląska, który promuje podczas regionalnych występów oraz w uroczystościach o charakterze policyjnym i państwowym. Za udział w wielu działaniach artystycznych, kultywowanie tradycji Górnego Śląska wyróżniona została Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W 2011 r. wydała okolicznościową płytę "Policja Świątecznie". Kapelmistrzem jest asp. szt. Waldemar Skotarski.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od 22 stycznia br. w kasie Miejskiego Domu Kultury.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Piekary Śląskie, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich.

Źródło i zdjęcie: UM Piekary Śląskie