Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koniec ważnego remontu w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

Autor: w dniu 2022-12-12

Modernizacja instalacji tlenowej w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu została zakończona. Kosztowała prawie 430 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko, bo przeprowadzono też prace remontowe.

Instalacja doprowadzająca tlen do 44 łóżek Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zakończona. Była możliwa dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Koniec ważnego remontu w Szpitalu Specjalistycznym nr 1

W ramach prac zainstalowano panele nadłóżkowe i dozowniki z nawilżaczem przeznaczone do kontroli przepływu tlenu podawanego pacjentom, a stacja rozprężania tlenu – znajdująca się na zewnątrz budynku – doczekała się wiaty chroniącej ją przed działaniem czynników atmosferycznych. Wszystko to za kwotę 429,8 tys. zł.

Nie tylko instalacja tlenowa – wszystko dla pacjentów

Prace na oddziale przeprowadzono nie tylko w zakresie instalacji tlenowej. Własnym sumptem zmodernizowano też instalację elektryczną
– W związku z prowadzoną inwestycją, konieczne było również odświeżenie sal, w których przebywają chorzy. W efekcie, zapewniliśmy pacjentom poprawę jakości diagnostyki i leczenia, a personelowi komfort pracy – podkreśla Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.
Zakończone prace remontowe to wymierne korzyści dla mieszkańców Bytomia i okolic:
– To pierwszy tak duży remont na tym Oddziale od wielu lat. Każde działanie zmierzające do poprawy funkcjonowania Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu jest ważne dla miasta. Realizacja tej inwestycji wpłynie bezpośrednio na dalszy rozwój możliwości placówki zajmującej się diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Oddział otwarty dla pacjentów

Na czas remontu, Oddział mieszczący się przy al. Legionów 49 był zamknięty, łącznie od 28 października do 11 grudnia. Od poniedziałku, 12 grudnia przyjmuje pacjentów z chorobami zakaźnymi w normalnym trybie.