Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Księgowa z zarzutami. Grozi jej odsiadka

Autor: w dniu 2024-04-09

Księgowa, w związku z wykonywanymi zadaniami, powinna być godna zaufania i sprawdzona. W tym przypadku nie można tego powiedzieć. Okazuje się bowiem, że kobieta okazała się nieuczciwa.

Na początku stycznia policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali informację, że księgowa jednego z biur rachunkowych na terenie miasta, miała ukrywać dokumentację.

Zgodnie z artykułem 276 kodeksu karnego stanowi to – jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach – przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat więzienia.

– Firmy, których księgowość prowadziła, wielokrotnie próbowały nawiązać z nią kontakt, aby odzyskać dokumenty. Kobieta nie odbierała telefonów, a także nie pojawiała się w biurze. Pokrzywdzeni w sprawie oddali sprawę w ręce śledczych, którzy niezwłocznie dotarli do kobiety. Na pytanie dlaczego ukrywała i przetrzymywała dokumenty, nie potrafiła odpowiedzieć – informuje st. sierż. Marcin Korek ze świętochłowickiej policji.

Śledczy ze Świętochłowic zgromadzili materiał dowodowy, który umożliwił przedstawienie nieuczciwej księgowej 21 zarzutów. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Ponadto, kobieta musi również liczyć się z zastosowaniem przez sąd zakazu wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowisk i funkcji związanych z zarządzaniem i prowadzeniem księgowości.