Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kto strzelał do 19-latka? Sprawą zajmuje się policja [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2024-05-28

Policjanci otrzymali w poniedziałek zgłoszenie o nastolatku, który miał zostać postrzelony w pobliżu szkoły. Na miejsce wysłano patrole. Co dotąd ustalono w związku z tym zdarzeniem?

Zgłoszenie dotyczące 19-latka postrzelonego w rejonie Zespołu Szkół w Libiążu dotarło do służb, jak przekazała Iwona Szelichewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, w poniedziałek, 27 maja o 7.34.

– Sprawcy mieli się poruszać białym samochodem. Jeden z mężczyzn miał oddać strzał w kierunku 19-latka. Na szczęście nie został on ranny i nie wymagał hospitalizacji. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. Mają być przesłuchani – mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie Iwona Szelichiewicz.

19-latek został zraniony w udo najprawdopodobniej, jak podawano początkowo, gumową kulą, było to jednak niepewne i stało się przedmiotem policyjnych ustaleń. Potwierdzono ten fakt. Pewne jest, że poszkodowany nie doznał poważniejszych obrażeń, a dziś wiadomo więcej odnośnie do poczynionych dotąd ustaleń.

-Zabezpieczona została gumowa kula, która trafiła w nogę ucznia, nie powodując jednak u mężczyzny poważnych obrażeń – opisuje Szelichiewicz.

W jakich okolicznościach doszło do tego ataku?

-Na parking, który znajduje się przy szkole, podjechało białe BMW, w tym pojeździe miało znajdować się dwóch mężczyzn. Kierowca tego samochodu miał wyciągnąć przedmiot bardzo przypominający broń i miał oddać strzał w kierunku 19-latka, który stał przy swoim pojeździe. Drugi z mężczyzn, pasażer, miał trzymać w ręku telefon – opisuje szczegóły zdarzenia oficer prasowa komendy policji w Chrzanowie.

Mundurowi przesłuchiwali świadków. Dziś mają zająć się, w ramach prowadzonego postępowania, zatrzymanymi mężczyznami w wieku od 21 do 25 lat.