Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Lepiej odśnieżyć auto. Mandat robi wrażenie

Autor: w dniu 2022-12-13

Zalegający na masce i na dachu śnieg stanowi realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i naszego portfela!

Za nieodpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości do 3 tysięcy złotych.

Niestety wciąż nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że źle przygotowany do jazdy pojazd może stanowić poważne zagrożenie. Odpadające z samochodu kawałki lodu czy śniegu stanowią, zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu śmiertelne zagrożenie.  

Zagrożeniem są też częściowo odśnieżone szyby samochodu. Pole widzenia kierowcy jest praktycznie zerowe. 

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania i sygnalizacji.

Przy oczyszczaniu samochodu nie zapominajmy także o tablicy rejestracyjnej i lusterkach. Również klosze przednich i tylnych świateł powinny być czyste.

Kto nie dopełni tego obowiązku, może zostać ukarany przez policjantów mandatem w wysokości do 3 tys. zł.

Źródło: Policja Śląska