Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mariusz Czerkawski znów na lodzie. Wyjątkowa impreza w Katowicach

Autor: w dniu 2022-12-03

Dziś o godzinie 9 na katowickim Jantorze odbędą się nieoficjalne mistrzostwa Polski w hokeju juniorów. Oprócz rywalizujących ze sobą drużyn i kibiców na lodowisku pojawi się Mariusz Czerkawski. Wybitny sportowiec będzie rozdawał autografy, pozował do zdjęć z młodymi hokeistami i dopingował najlepszych.

– Każdy uczestnik turnieju otrzyma dyplom, krążek i pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie drużyny dostaną okolicznościowe puchary. Z kolei najlepszy bramkarz, strzelec i zawodnik otrzymają dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe – mówi Mariusz Czerkawski, wybitny polski hokeista.

O tytuł nieoficjalnego mistrza Polski juniorów powalczy podczas "III Ogólnopolskiego Turnieju Hokeja na Lodzie" sześć drużyn wyłonionych w rozgrywkach sezonu 2021/2022. Po dwa zespoły  z okręgowych związków sportowych – Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie, Małopolskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie i Kujawsko-Pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie. Łącznie  ponad 100 zawodników.

– Zawodnicy mają nie więcej niż 12 lat, ale są wyjątkowo uzdolnieni. Imprezę organizujemy wspólnie ze stowarzyszeniem Sport 7, założonym przez Mariusza Czerkawskiego i Wojciecha Tkacza. To kolejny owoc współpracy MOSiR-u ze stowarzyszeniem. Wcześniej, w 2020 r. organizowaliśmy projekt Czerkawski Cup – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Od 9.00 do 13.35 potrwa runda eliminacyjna. Finałowa zacznie się o 14.00, a całość skończy ok. 20.00. W rundzie eliminacyjnej czas gry to 20 minut, w spotkaniach półfinałowych i finałowych wyniesie dwa razy po 20 minut.

Do udziału w imprezie zaproszono: UKS Zagłębie Sosnowiec, KS Katowice Naprzód Janów, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok, ŁKH Łódź, UKS Olivia 17 Gdańsk.

Źródło: UM Katowice