Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Masz zbędne rośliny? Możesz oddać je do śląskiego zoo

Autor: w dniu 2023-03-27

Właściciele ogrodów i ogródków mogą przyczynić się do upiększenia śląskiego ZOO. Chorzowski obiekt chętnie skontaktuje się z osobami, które chciałyby się podzielić swoimi roślinami.

Jeśli rośliny ogrodowe zbytnio się rozrosły albo ktoś ma w planach zmianę wystroju ogrodu, może zapoznać się z propozycją śląskiego zoo. "My znajdziemy dla nich idealne miejsce" – informują pracownicy śląskiego ogrodu zoologicznego.

Można przekazać rośliny do zoo

Poszukiwane są przede wszystkim, jak informuje zoo, przede wszystkim trawy ozdobne, ale nie tylko. Można odezwać się do przedstawicieli zoo także w sprawie innych roślin. Wystarczy skontaktować się z Działem Zieleni: 666 031 183, ekrzyzanowska@slaskiezoo.pl. Ważne jest, by nie przywozić roślin samemu! Co zatem należy zrobić?

"Rośliny należy wykopać samodzielnie – pracownicy zoo nie mają możliwości wykopywania pojedynczych roślin w twoim ogrodzie. Możemy podjąć się wykopania jedynie większej ilości roślin np. gdy całkowicie likwidujesz ogród. Nie masz możliwości transportu? W niektórych przypadkach pracownicy zoo będą mogli odebrać rośliny z Twojego ogrodu." – czytamy na stronie internetowej.