Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mecz na Stadionie Śląskim już jutro. Będą utrudnienia w ruchu

Autor: w dniu 2024-02-08

9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie zmierzą się Ruch Chorzów i Legia Warszawa. Trzeba spodziewać się wzmożonego ruchu na głównych arteriach komunikacyjnych w rejonie Stadionu Śląskiego oraz okolicy. Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w Katowicach i Chorzowie między godzinami 16.00 a 20.00.

W związku z meczem Ruchu Chorzów i Legii Warszawa, który rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim, w godzinach od 16.00 do 20.00 spodziewamy się utrudnień w ruchu drogowym. W Katowicach największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej, dodatkowo na pewien czas może być zamknięty odcinek drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego. Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

W Chorzowie może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na "estakadę" w kierunku centrum Katowic. Dodatkowo wystąpią czasowe wstrzymania ruchu – informują policjanci – na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej. Ponadto w rejonie ulicy Parkowej – na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki – wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy. W okolicy Rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu.

Ponadto, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie. Na skrzyżowaniach, kiedy będzie to niezbędne, będzie można spotkać policjantów kierujących ruchem, dlatego warto zachować szczególną ostrożność i stosować się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez mundurowych.

Organizator imprezy zaleca, by osoby, które nie mają kupionych biletów parkingowych, nie przyjeżdżały swoimi samochodami w rejon stadionu. Korzystanie z komunikacji publicznej również będzie utrudnione.

Więcej informacji tutaj.