Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna miał rany kłute brzucha. Zatrzymano jedną osobę

Autor: w dniu 2023-08-21

Ciało mężczyzny z ranami kłutymi brzucha znaleziono w jednym z domów. O sprawie poinformował śledczych kolega odnalezionego mężczyzny. 

Nieprzytomny mężczyzna z ranami kłutymi brzucha został odnaleziony w jednym z domów na terenie powiatu zawierciańskiego. Na miejsce wezwano policjantów. Wiadomo, kto zabił, ale nie wiadomo, dlaczego.

Mężczyzna miał rany kłute brzucha. Kto go zabił? Już wiadomo

W czwartek 10 sierpnia przed godziną 12.00 dyżurny zawierciańskiej policji otrzymał informację o nieprzytomnym mężczyźnie, który został znaleziony w jednym z domów w gminie Kroczyce. Na miejscu pojawili się policjanci z kroczyckiego komisariatu oraz załoga karetki pogotowia. Niestety znaleziony 52-latek nie dawał oznak życia. Lekarz stwierdził jego zgon. Co dotąd dotąd wiadomo w sprawie?

Ciało odnalezione w jednym z domów. Do czego doszło?

Wstępnie ustalono, że obecny na miejscu 25-latek przyszedł do swojego kolegi i znalazł go nieprzytomnego. Następnie pobiegł do najbliższego sąsiada, aby wezwać pomoc. Zmarły miał rany kłute brzucha, co świadczyło o tym,  jak opisuje zawierciańska policja, że do jego śmierci mógł się ktoś przyczynić.

Krwawa jatka w samochodzie. Kobieta została zaatakowana nożem

Z uwagi na okoliczności zdarzenia, kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki prowadzili czynności pod nadzorem myszkowskiego prokuratora. Do poszukiwań sprawcy zabójstwa dołączyli także policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Tego samego dnia został zatrzymany jeden z obecnych na miejscu w dniu tragedii mężczyzn. Policjanci ustalili, że to właśnie 25-latek przyczynił się do śmierci kolegi. Kilkukrotnie dźgnął go nożem i bił po głowie pięściami. Mieszkaniec gminy Kroczyce usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Nie był w stanie wytłumaczyć powodu swojego działania. Myszkowski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.