Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miał za nic przepisy ruchu drogowego. Jego wyczyny zostały nagrane

Autor: w dniu 2024-02-29

Coraz więcej osób reaguje na niewłaściwe zachowanie uczestników ruchu drogowego. Nagrano też wyczyny kierującego Dacią, który za nic miał przepisy obowiązujące za kierownicą.

Agresywna jazda kierującego samochodem dostawczym marki Dacia zakończyła się dla niego grzywną i punktami karnymi. Policja przypomina, opisując to zdarzenie, że drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów prowadzą nieraz do tragedii. Nie brakuje tych, którzy reagują na niebezpieczne sytuacje i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej".

Miał za nic przepisy ruchu drogowego. Jego "wyczyny" zostały nagrane

Dzięki nagraniu policjanci ustalili tożsamość 40-letniego kierującego i nałożyli na niego mandaty w wysokości 550 złotych. Mężczyzna jadąc ulicą 1 Maja w Rudzie Śląskiej miał za nic znaki oznaczające powierzchnię wyłączoną z ruchu, "podwójną ciągłą" czy nakaz jazdy z prawej strony znaku, czym stworzył poważne zagrożenie w ruchu. Na jego konto trafiło także 11 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców, by nie byli obojętni na to, co dzieje się obok nich, gdy zmierzają do celu:

"Jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu – POWIADOM NAS! Prześlij je na naszą skrzynkę Stop Agresji Drogowej" – informują mundurowi.