Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Michałek: Na pewno zrobię wszystko, żeby ten stadion powstał

Autor: w dniu 2024-04-09

Szymon Michałek jedną z największych sensacji wyborów samorządowych. Został wybrany na prezydenta Chorzowa już w pierwszej turze. Wielokrotnie wypowiadał się na temat budowy stadionu Ruchu Chorzów. Jak odnosi się do zagadnienia po wygranej?

Szymon Michałek pokonał w wyborach samorządowych dotychczasowego włodarza miasta, popieranego przez Koalicję Obywatelską Andrzeja Kotalę. W swojej kampanii mocno akcentował temat budowy nowego stadionu dla Ruchu Chorzów. Między innymi z tego powodu miał silne poparcie kibiców. Jak teraz, już po wyborach, mówi o nowym obiekcie sportowym w mieście?

– Na pewno zrobię wszystko, żeby ten stadion powstał.  To, co mogę powiedzieć. Nie mam zamiaru podawać konkretnych dat, natomiast od początku będziemy pracować nad tym, by pozyskać środki z Ministerstwa Sportu, dlatego bardzo zależałoby mi na spotkaniu z ministrem Nitrasem i w zależności od tego, czy będzie wyrażał zgodę na finansowanie czy nie – to będziemy podejmowali dalsze kroki. Jeśli tak, będzie to dużo prostsze, będzie szybsza procedura, jeżeli nie, będziemy to robili własnym sumptem i trochę dłużej to potrwa – mówi Szymon Michałek.

Na krótko przed wyborami Szymona Michałka poparli ludzie związani z Ruchem Chorzów. W tym gronie był między innymi prezes "Niebieskich" Seweryn Siemianowski:

– Wszyscy chorzowianie mają nadzieję, że wrócimy na Cichą 6, bo tam jest nasz dom. Wiadomo, że Stadion Śląski też jest w Chorzowie, będziemy mogli go wynajmować na bardzo duże mecze i takich – miejmy nadzieję – będziemy mieć dużo w Ekstraklasie, w której będziemy chcieli się utrzymać. Szymon nie jest tak doświadczonym politykiem, że nie wiadomo od razu co zrobi. Na pewno będzie dobrze zarządzał. Wiadomo, że miasto to nie jest tylko klub, ale będziemy dbać o całe miasto i myślę, że wszyscy tę poprawę zobaczą i powiedzą, że możemy być dumni z Chorzowa, bo każdy mieszkaniec na to zasługuje – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Szymon Michałek uzyskał 54,67% głosów. Andrzej Kotala zdobył 33,93%. Trzeci kandydat, Grzegorz Krzak uzyskał 11,41% głosów.