Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej. Dziś początek zmagań

Autor: w dniu 2023-01-11

Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych. Jedną z aren mundialu będzie katowicki Spodek, gdzie odbędzie się dziś mecz otwarcia. Polska zagra z Francją.

Areną zmagań rozpoczynających się dziś mistrzostw będzie katowicki Spodek. Wydarzenie organizowane wspólnie przez Polskę i Szwecję. Zawodnicy prowadzeni przez Patryka Rombla rozegrali w ramach przygotowań szereg meczy, a co na temat wydarzenia mówią organizatorzy?

– Odliczamy już godziny do startu imprezy. To ostatnie metry, wszystkie ręce na pokład. Widzimy, że piłka ręczna na Śląsku jest bardzo ważną dyscypliną, także dwa pierwsze mecze są wyprzedane – mówi nam Grzegorz Gutkowski, dyrektor mistrzostw:

Pierwszym rywalem naszej reprezentacji będzie Francja, czyli najtrudniejszy z możliwych przeciwników i jeden z faworytów do wygrania całych mistrzostw. To jednak nie nie przeraża naszej reprezentacji:

-Dla nas jest to olbrzymia szansa. Gramy przed własną publicznością, gramy mecz otwarcia. Mamy swój plan, będziemy chcieli go zrealizować w najbardziej optymalny, maksymalny sposób. Wiedząc, że my zagramy perfekcyjnie, przy jakichś niedostatkach, błędach Francuzów będziemy próbowali wykorzystać szansę. Wiemy, że te mistrzostwa świata są przedsionkiem do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Cel, który został nam postawiony to jest 10 miejsce w tej imprezie. Dla nas celem marzenie jest bycie w pierwszej ósemce – mówił selekcjoner naszej reprezentacji, Patryk Rombel.

Mistrzostwa Świata organizujemy wspólnie ze Szwecją. Miastami gospodarzami w naszym kraju są: Katowice, Kraków, Gdańsk i Płock. Za naszych zawodników kciuki trzyma sędzia Szymon Marciniak

Naszym kibicuje też Hubert Hurkacz, który przekazał życzenia w mediach społecznościowych: