Młody bytomianin wicemistrzem świata w MMA

Autor: w dniu 2024-08-12

Niespełna 16-letni Dominik Sitko zdobył srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w MMA. W Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w drodze do finału absolwent Szkoły Podstawowej nr 36 wygrał pięć pojedynków. To kolejny sukces zawodnika Shark Top Team Bytom.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF odbyły się w dniach 5-11 sierpnia w Abu Dhabi. Bytomianin walczył w kategorii do 62 kg. Nastolatek w drodze do finału wygrał pięć walk – dwie przez poddanie rywali oraz trzy na punkty. Sitko pokonał kolejno Filippo Maltoniego z Włoch, Eddy'ego Sleimana z Libanu, Jasura Khudoyberdieva z Uzbekistanu, Anasa Homidova z Tadżykistanu oraz Isobeka Bakhriddinova z Uzbekistanu. W starciu o złoto musiał uznać wyższość ukraińskiego zawodnika Daniila Besaraba, przegrywając niejednogłośnie na punkty.

Zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zgromadziły ponad 800 sportowców z ponad 45 krajów. Było to największe wydarzenie zorganizowane przez International Mixed Martial Arts Federation, organizację, która zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA oraz pracuje nad wprowadzeniem tego sportu do igrzysk olimpijskich.

Wcześniej bytomianin, który uprawia sporty walki od ósmego roku życia, zdobył w Serbii brązowy medal w Mistrzostwach Europy w mieszanych sztukach walki. Ma także w kolekcji sporo sukcesów krajowych, zarówno w MMA, jak i ju-jitsu oraz w grapplingu.

Źródło i zdjęcie: UM Bytom